Devět křížů

 

Vyšetřování neprovedeno ( prozatím )

Bohatý sedlák zde kdysi objevil zraněného mladíka, kterého odvezl k sobě na statek a tam se o něj starala jeho krásná dcera. Mladík se do dívky zamiloval, ale jak už to tak bývá – chudý ženich nebyl otci po chuti. A tak se mladík vydal do světa a vrátil se jako zámožný člověk. Bohužel zrovna v době, kdy se statkářova dcera měla už vdávat za jiného.

Rozzuřený mladík si spolu s najatým myslivcem počíhali v den obřadu na svatební průvod a zabili celkem sedm lidí – včetně ženicha a nevěsty. Mladík zřejmě pochopil, jaké hrůzy se dopustil, a zastřelil myslivce a nakonec i sebe. Tuto tragédii zde dodnes připomíná devět dřevěných křížů, pod nimiž měla být těla obětí pohřbena.

Voják zešílel hrůzou

V roce 1989 se nacházela ve Zbraslavi u Brna vojenská posádka stavebního vojska. V prosinci dostal jeden z vojáků základní služby telegram, že jeho snoubenka s ním čeká dítě a rodiče připravují svatbu. Voják – řidič vojenského nákladního auta – byl radostí bez sebe a chtěl to patřičně oslavit. Spolu s dalšími dvěma kamarády si vyrobili falešný příkaz k výjezdu a večer už všichni tři vojáci v maskáčích oslavovali v hospodě ve Velké Bíteši. Při zpáteční cestě z Velké Bíteše do Zastávky u Brna vyjela vojenská „vejtřaska“ ze silnice. Všichni vyvázli s lehkými zraněními. Až potud se výpovědi všech aktérů shodují. Ovšem následující události lze zrekonstruovat jen velmi obtížně.

Řidič se po nehodě třásl v šoku a nebyl schopen slova. Když se ho snažili kamarádi uklidnit, začal řvát, že viděl ducha. Prý se na silnici zničehonic zjevila žena v bílém rouchu, dívala se mu přímo do očí a pak se podivně usmála. Řidič zareagoval pozdě a najel autem do postavy, která prošla jeho tělem. Byl posedlý myšlenkou, že má ducha stále v sobě a když se ho kolegové dotkli, byla jeho kůže mrazivě studená. Pak utekl do lesa. Druhý den ho našli v nedalekém kolejišti. Jeho tělo bylo roztaháno vlakem na padesáti metrech. Oficiální verze pak zněla, že se vracel podnapilý z vycházky na posádku a cestou usnul na vlakové trati. Vybrala si snad mrtvá nevěsta svůj krvavý svatební dar?

Zdroj: https://paranormal.komis-site.eu/devet-krizu/

 

Spřátelené Weby

Kontakt

PVJAR - Kejzlar Jaroměř
721 782 251 PVJAR@post.cz