Hájenka, Výšinka okr. Trutnov

 
Vyšetřování neprovedeno ( prozatím )
 
O tomto domě koluje mezi lidmi, ať už badately či místními občany, spousta historek a názorů. Proč je místo vlastně tak zajímavé? Údajně tam straší. Někteří říkají, že záhadné jevy se projevují pouze v kuchyni, kde se sami od sebe pohybují věci. Často zde houká alarm a člověk, když toto místo navštíví, má prý velmi stísněné pocity. To může vysvětlovat otázku, proč je dům každou chvíli na prodej a proč se zde vystřídalo nespočetně majitelů. Jistá Lucie S. psala, že dům si jednou koupili i rodiče kamaráda jejího otce a i oni zažili v domě podivný moment. V noci jim prý někdo začal klepat na okenice a to v 2. patře. Slyšeli prý i ťukání na dveře a když otevřeli, nikdo tam nestál.
 

Proč se v domě dějí podivuhodné věci může mít za následek i zdejší smírčí kříž. Ten nyní leží asi o 200 metrů od domu v lese, kam byl z neznámých důvodů přemístěn. Kdo a proč ho vlastně přemístil nikdo neví. Otázkou je i co smírčí kříž v této oblasti má představovat.

Jiným vysvětlením jevů může být historie domu. Kdysi stála o kus dál původní hájenka, kde žil místní hajný. Když umřel, byl mu postaven hrob vedle svého domu. Hájenka časem zchátrala a byla zbořena. Po nějakém čase se postavila nová, tu co známe dnes, jenže na místě, kde ležel hajného hrob. Proto je tedy možné, že za následky nepochopitelných jevů může "duch" hajného.


Zdroj: https://mysteric.webnode.cz/products/hajenka-vysinka-okr-trutnov-/

 

Spřátelené Weby

Kontakt

PVJAR - Kejzlar Jaroměř
721 782 251 PVJAR@post.cz