Strašidelný les Bor

 
Vyšetřování neprovedeno ( prozatím )
 

V lese plném bažin dříve měla stát malá osada propojená s okolním světem jen úzkou cestou. Nabylo žádnou výjimkou, že z ní často někdo sešel a za svou nepozornost zaplatil ve zrádném terénu cenu nejvyšší. Osada časem zanikla ale nepříznivá atmosféra místa zůstala a působí i dále na nově příchozí.

Jedna z novějších legent vypráví o stromu, na němž v průběhu několika let dobrovolně ukončilo život mnoho lidí včetně jedné manželské dvojice. Obyvatelé nakonec strom preventivně zlikvidovali a od té doby je alespoň v tomto ohledu v lese klid. Mnohem tvrdším oříškem je však duch lesa, se kterým se zde lidé setkávají pravidelně od začátku 20. Století a i dnes najdete řadu světků, kteří jsou ochotni odpřísáhnout, že to není jen pouhá povídačka na strašení neposedných dětí.

Jedná se o vysokou postavu v tmavém plášti. Svou přítomnost prozrazuje nejprve dusotem a výrazným ochlazením vzduchu. Kdo po takovém varování nevezme nohy na ramena, může spatřit rudé zářící oči a někdy dokonce samotnou postavu.

Své zkušenosti s tím měla i jedna vojenská posádka vykonávající noční hlídku armádního objektu uprostřed Boru. Z nikdy nezjištěného důvodu se zde mezi čtyřmi muži českobudějovické posádky rozpoutala přestřelka, jejímž následkům všichni podlehli. Jediný ze čtveřice, který se dožil alespoň převozu do nemocnice, měl údajně podat výpověď o podivné postavě.

 

Spřátelené Weby

Kontakt

PVJAR - Kejzlar Jaroměř
721 782 251 PVJAR@post.cz